Kursy dla uczniów

Kursy dla gimnazjalistów

Bazą dla kursów skierowanych do gimnazjalistów zainteresowanych językiem niemieckim są treści, słownictwo, zagadnienia gramatyczne i sprawności językowe objęte podstawą programową dla przedmiotu język obcy nowożytny w szkołach gimnazjalnych. Celem naszych kursów jest powtórzenie, uzupełnienie i zautomatyzowanie tego materiału w mowie i w piśmie, a następnie poszerzenie go o nowe, bardziej skomplikowane struktury gramatyczne i o dodatkowe słownictwo. Zajęcia służyć mają także aktywowaniu i ćwiczeniu obszarów i sprawności często zaniedbywanych w szkolnym procesie nauczania, jak choćby rozumienie ze słuchu, pisanie własnych tekstów i mówienie. Od samego początku na zajęciach porozumiewamy się z uczniami po niemiecku. Dużą wagę przykładamy także do wypowiedzi ustnych i ćwiczymy z uczniami typowe sytuacje komunikacyjne, jakie napotkać mogą w krajach niemieckojęzycznych. Ponadto łączymy poważną szkolną naukę (pracę nad słownictwem, czytanie i pisanie tekstów po niemiecku, etc.) z elementami rozrywki – np. piosenkami niemieckich zespołów muzycznych, niemiecką gwarą młodzieżową, dowcipami w języku niemieckim, elementami tradycji i kultury niemieckiej. Serdecznie zapraszamy!

Kursy dla maturzystów

Kursy języka niemieckiego skierowane do licealistów i maturzystów bazują na treściach nauczania oraz materiale gramatycznym, którego znajomość zakłada podstawa programowa dla przedmiotu język obcy nowożytny w szkołach ponadgimnazjalnych. Podstawowym celem naszych kursów jest gruntowne powtórzenie, zautomatyzowanie i kompleksowe przećwiczenie całego materiału na potrzeby egzaminu maturalnego, a także (również w przypadku uczniów niższych klas) stworzenie bazy do dalszej pracy nad doskonaleniem znajomości języka. Proponujemy ćwiczenia z zakresu szeroko pojętej leksyki, rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem, fonetyki, formułowania wypowiedzi pisemnych, sprawnego reagowania w rozmaitych sytuacjach komunikacyjnych, tworzenia i wygłaszania wolnych wypowiedzi ustnych, etc. Skuteczna i systematyczna powtórka przed maturą? Tylko u nas! Serdecznie zapraszamy!

Kursy dla kandydatów na studia

Kursy dla kandydatów na filologię germańską, lingwistykę stosowaną, filologię skandynawską z j. niemieckim, na studia tłumaczeniowe

Kurs ten skierowany jest do wszystkich maturzystów i absolwentów szkół średnich, którzy wybrali bądź zamierzają wybrać kierunek studiów ściśle związany z językiem niemieckim. Celem kursu jest wyrównanie wszelkich braków w zakresie materiału zrealizowanego w szkole średniej (i wcześniej) oraz podniesienie ogólnych kompetencji językowych uczestników kursu w zakresie wszystkich sprawności językowych. Szczególną uwagę poświęcimy pracy nad podniesieniem świadomości i poprawności gramatycznej w wypowiedziach ustnych i pisemnych uczestników oraz ćwiczeniom z zakresu mówienia – z naszego doświadczenia wynika bowiem, iż są to dwie największe trudności, z którymi borykają się studenci I roku. Ponadto popracujemy nad fonetyką i poprawną wymową, poszerzymy zasób słownictwa, poćwiczymy rozumienie ze słuchu, sprawdzimy się w trudnej sztuce tłumaczenia oraz pomożemy opanować lęk przed (publicznym) wypowiadaniem się w języku niemieckim. Gruntowna powtórka z gramatyki i przygotowanie stricte pod kątem studiów językowych? Tylko u nas! Serdecznie zapraszamy!