ERASMUS+ 2020/21 – REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

Szanowni Państwo,

w dniu 16.03.2020 rozpoczyna się w IFG rekrutacja uzupełniająca na pobyty stypendialne w ramach programu Erasmus+ na rok akademicki 2020/21. Wnioski o wyjazdy na studia przyjmowane będą do dn. 20.03.2020, natomiast wnioski o wyjazdy na praktyki do 27.03.2020.
W związku z Zarządzeniem w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa rekrutacja uzupełniająca będzie się odbywała w trybie zdalnym.

Aby aplikować o wyjazd na studia, należy zarejestrować wniosek w USOS, wypełnić na komputerze i podpisać formularz zgłoszeniowy, a następnie przesłać go skanem na adres Koordynatora Instytutowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Oprócz tego należy przesłać formularz zgłoszeniowy w pliku edytowalnym (doc lub docx) bez podpisu.

Należy także uzyskać z Dziekanatu informację mailową o średniej z przebiegu studiów (adres mailowy Dziekanatu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i przekierować mail na adres Koordynatora Instytutowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje dot. rekrutacji w IFG i na Wydziale Neofilologii znajdą Państwo na stronie IFG w zakładce: Dla studentów>Stypendia>Erasmus+. W ww. zakładce dostępny jest również formularz kwalifikacyjny, a także wybrane dokumenty oraz instrukcje. W pierwszej kolejności proszę zapoznać się z informacjami znajdującymi się pod linkiem „Erasmus+ STUDIA rekrutacja uzupełniająca IFG” (z listą ośrodków, do których IFG dysponuje miejscami)oraz z aktualnym regulaminem wyjazdu.

Kandydaci ubiegający się o stypendium na praktyki organizują wyjazd we własnym zakresie. Konieczne jest wypełnienie formularza kwalifikacyjnego na praktyki oraz Learning Agreement Praktyki w porozumieniu z firmą / instytucją oferującą praktyki i przesłanie na razie skanów ww. dokumentów do Koordynatora Instytutowego. Formularze oraz Regulamin rekrutacji znajdują się także w zakładce: Dla studentów>Stypendia>Erasmus+.

Z pozdrowieniami

Michał Stefański, Koordynator programu Erasmus+ w IFG