Konferencja JĘZYK W POZNANIU XIII-XIV już za nami

W piątek 22 kwietnia 2022 r. odbyła się kolejna edycja studencko-doktoranckiej językoznawczej konferencji JĘZYK W POZNANIU. Została zorganizowana przez Sekcję Lingwistyczną Koła Naukowego Germanistów, będącą pod opieką pracowników Zakładu Języka Niemieckiego przy Instytucie Filologii Germańskiej UAM oraz Studenckie Koło Językoznawcze REMAT, działające pod opieką pracowników Katedry Metodologii Lingwistyki UAM.

Reprezentantki i reprezentanci różnych ośrodków badawczych i różnych trendów językoznawczych przedstawili w 14 sekcjach i trzech językach swoje badania. Wachlarz tematyczny był niezwykle zróżnicowany, a dyskusje po referatach, wspierane przez doświadczonych Profesorów, były dla Referujących i Gości z pewnością bardzo owocne.

Uczestnikom, którzy nadeślą swoje teksty, zapewnimy – po dwuetapowej recenzji – bezpłatną publikację w kolejnym tomie JĘZYKA W POZNANIU.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację i przebieg Konferencji: Studentkom i Studentom z obu kół naukowych za wspaniałe moderacje, członkom Komitetu Naukowego za ocenę zgłoszeń i cenne wskazówki podczas dyskusji, przedstawicielom Zakładu Języka Niemieckiego, dr Violetcie Frankowskiej i dr. Miłoszowi Woźniakowi, dodatkowo za wysiłki organizacyjne.

Uprzejmie dziękujemy władzom dziekańskim za obecność podczas Konferencji, a panu Dziekanowi Krzysztofowi Strońskiemu ponadto za miłe słowa dotyczące roli naszego wydarzenia dla młodych naukowców zajmujących się językoznawstwem.

W końcu szczególne podziękowania za trud przygotowania wystąpień kierujemy do wszystkich Uczestników Konferencji i ich Opiekunów Naukowych.

Już teraz zapraszamy do udziału w 15. edycji JĘZYKA W POZNANIU zaplanowanej na rok 2023!

Zakład Języka Niemieckiego