Seria wykładów „Wybrane noblistki i nobliści współczesnej literatury niemieckojęzycznej” w IFG

Miło nam poinformować, że w Instytucie Filologii Germańskiej rozpoczęła się seria wykładów pt. „Wybrane noblistki i nobliści współczesnej literatury niemieckojęzycznej". Zaplanowane wykłady mają na celu przybliżenie pracownikom i studentom Szkoły Nauk o Języku i Literaturze UAM sylwetek pięciorga noblistek i noblistów współczesnej literatury niemieckojęzycznej: Heinricha Bölla, Güntera Grassa, Petera Handke, Elfriede Jelinek i  Herty Müller oraz ich twórczości.

Wykłady o noblistkach i noblistach przeprowadzą najwybitniejsi znawcy ich twórczości z Niemiec i Austrii.

Organizatorkami finansowanej ze środków projektu ID-UB serii wykładów są prof. UAM dr hab. Joanna Drynda oraz prof. UAM dr hab. Justyna Krauze-Pierz z Zakładu Literatury i Kultury Austriackiej.

Harmonogram wykładów w maju i czerwcu 2022:

5 maj 2022 - Prof. Klaus Kastberger: Peter Handke und der Nobelpreis

19 maj 2022 - Prof. Dr. Georg Langenhorst: Heinrich Böll: Nobelpreisträger im Niemandsland zwischen 'Klassikern' und 'Zeitgenossen'

2 czerwiec 2022 - Prof. Dr. Norbert Otto Eke: Irrläufe – Herta Müllers Poetik des Eigensinns

16 czerwiec 2022 - Prof. Dr. Hab. Dagmar von Hoff: Die Literaturnobelpreisträgerin Elfriede Jelinek: Satirikerin, Theaterautorin und Mythenzerstörerin

Wszystkie wykłady zaczynają się o godz. 15:00 na platformie MS-Teams.

Szczegóły pod adresem: https://anipaw-nobelpreis.home.amu.edu.pl/

plakat wykead  ID-UB DE OCo kopia