Wizyta prof. Janusza Taborka w Uniwersytecie w Getyndze

Prof. Janusz Taborek (Zakład Niemieckiego Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki) odwiedził w dniach 26-30 kwietnia 2022 r. Uniwersytet Georga Augusta w Getyndze w ramach programu Teaching Staff Mobility Erasmus+. Celem wyjazdu było przeprowadzenie zajęć dydaktycznych, wykład otwarty oraz omówienie dalszej współpracy między Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza a niemiecką uczelnią.

Prof. Janusz Taborek przeprowadził zajęcia seminaryjne z gramatyki języka niemieckiego dla studentów studiów I stopnia i z języka niemieckiego jako języka naukowego dla studentów studiów II stopnia. Ponadto wygłosił wykład otwarty poświęcony kontrastywnym analizom języka niemieckiego i polskiego z wykorzystaniem metod lingwistyki korpusowej.
Aktualna współpraca Instytutu Filologii Germańskiej UAM z germanistyką Uniwersytetu Georga Augusta w Getyndze możliwa jest dzięki umowie Erasmus+ podpisanej w roku 2017 z inicjatywy prof. Janusza Taborka i zapraszającego dra Tamasa Kispala (Interkulturelle Germanistik). W ramach tej umowy dr Tamas Kispal gościł w IFG UAM w Poznaniu z zajęciami i wykładami w roku 2017 oraz uczestniczył w kolokwium leksykograficznym "Korpora in der Lexikografie - Stand und Perspektiven" zorganizowanym w ramach obchodów stulecia Uniwersytetu Poznańskiego w październiku 2018 r.