Konferencja "II wojna światowa w obrazach kultury w Polsce i Niemczech - 70 lat później (1945-2015)"

10 marca br. odbyła się w IFG międzynarodowa konferencja naukowa pod hasłem "II wojna światowa w obrazach kultury w Polsce i Niemczech - 70 lat później (1945-2015)", będąca częścią projektu pod tym samym tytułem, współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Organizatorem konferencji był Zakład Kultury Krajów Niemieckiego Obszary Językowego przy IFG oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej (Wydział Historyczny). Do udziału w niej zaproszono również badaczy z Niemiec (Uniwersytet Christiana Albrechta w Kilonii reprezentował dr Eckhardt Pabst, Uniwersytet w Tybindzie prof. Thomas Thiemeyer), a także krajowych ekspertów w dziedzinie literaturoznawstwa, muzealnictwa i filmoznawstwa. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z konferencji.