Sukces wniosku w konkursie ID-UB „Seria wykładów"

Miło nam poinformować, że wniosek złożony w konkursie ID-UB nr. 25 „Seria wykładów" i przygotowany przez prof. UAM dr hab. Joannę Dryndę oraz prof. UAM dr hab. Justynę Krauze-Pierz z Zakładu Literatury i Kultury Austriackiej otrzymał finansowanie na jego realizację z projektu ID-UB.

Zaplanowana przez Panie Profesorki seria wykładów pt. „Wybrane Noblistki i nobliści współczesnej literatury niemieckojęzycznej" ma na celu przybliżenie pracownikom i studentom Szkoły Nauk o Języku i Literaturze UAM sylwetek pięciorga noblistek i noblistów współczesnej literatury niemieckojęzycznej: Heinricha Bölla, Güntera Grassa, Petera Handke, Elfriede Jelinek,  Herty Müller oraz ich twórczości.

Wykłady o noblistkach i noblistach przeprowadzą najwybitniejsi znawcy ich twórczości z Niemiec i Austrii. Seria wykładów odbędzie się online w semestrze letnim 2022.