Premiera komedii "Leonce i Lena"

W dniu 3.06.2023 r. w klubie studenckim "2progi" odbyła się premiera komedii Georga Büchnera "Leonce i Lena", którą przygotowali studenci trzeciego roku studiów licencjackich i uczestnicy kursu teatralnego prowadzonego przez lektorkę DAAD, Karolin Toledo Flores.

Spektakl był wynikiem dwóch semestrów ich wspólnej pracy. Uczestnicy kursu napisali własny tekst na podstawie improwizacji na temat postaci występujacych w sztuce, które przygotowywali w ramach zajęć, i w oparciu o własne interpretacje jej poszczególnych scen. Podstawowa struktura komedii pozostała jednak silnie zorientowana na oryginał. Adaptacja studentów została osadzona w roku 2023: Rosetta relacjonowała swoje rozstanie w formie transmisji na żywo, a Leonce i Lena poznali się w klubie studenckim, a nie w karczmie.

Na pamiątkę tego wydarzenia i dla wszystkich tych, którzy nie mogli być obecni na przedstawieniu teatralnym, dostępne jest nagranie wideo z premiery: https://youtu.be/3cf5_JvIau0.

Niemieckojęzyczna gazeta Wochenblatt.pl opublikowała ponadto napisany przez studentów artykuł zawierający także opis ich własnych wrażeń z premiery: https://wochenblatt.pl/erfolgreiche-premiere/

IMG 9938

IMG 9940

IMG 9941

IMG 9943

IMG 9944

IMG 9946

IMG 9948

IMG 9935

webmaster: Maciej Borkowski