Sympozjum naukowe w Instytucie Zachodnim z udziałem IFG

17 maja 2024 r. w Instytucie Zachodnim odbyło się sympozjum naukowe „Wschód – kierunek czy ocena?" współorganizowane przez Instytut Filologii Germańskiej.

Podczas wydarzenia referaty wygłosili: prof. Jerzy Kałążny: „Wschód wynaleziony? Osobiste porachunki z historią Dirka Oschmanna, Markusa Meckela i Wolfa Biermanna", dr Dorota Masiakowska-Osses: „'Nowi Niemcy' a wschodni Niemcy. Pokojowa rewolucja 1989-1990 w NRD i jej skutki z perspektywy migranckiej" oraz prof. Marek Rajch: „Polityka kulturalna SED z perspektywy władz PRL w latach 1953-1971". Sympozjum towarzyszyło publikacji książki prof. Dirka Oschmanna „Der Osten. Eine westdeutsche Erfindung" w przekładzie na język polski. W ramach spotkania został zaprezentowany plakat poświęcony  książce, przygotowany przez studentki i studentów filologii germańskiej, Arkadiusza Ćwiertniaka, Aleksandrę Drgas, Annę Nowak i Agatę Wiechowską.

program sympozjum → PDF

relacja z wydarzenia na fb IZ https://www.facebook.com/share/p/rk3JjkQnLgT9yv9D/