Współpraca z uniwersytetem w Chongqing (Chiny)

W dn. 7 lipca 2013 r. Collegium Polonicum w Słubicach odwiedziła delegacja z International Studies University z Chongqing z Chin.

Wizyta delegacji chińskiej uczelni, którą reprezentował Prezydent Uniwersytetu prof. Li Keyong, prof. dr Li Daxue – dziekan studiów niemieckich oraz pani Liu Haiting, miała na celu podpisanie umowy o współpracy w zakresie wymiany studenckiej, na podstawie której w październiku 2013 r. dziesięciu studentów z Chongqing rozpocznie w Collegium Polonicum studia na filologii germańskiej.

UAM reprezentowany był przez JM Rektora, prof. dr. hab. Jacka Witkosia, a w spotkaniu udział wzięli także m.in. dyrektor IFG, prof. dr hab. Sławomir Piontek oraz kierownik studiów germanistyki interkulturowej, dr Izabela Sellmer.