Spis publikacji w latach 1995-2020
Późniejsze publikacje →  Baza Wiedzy UAM

PIECHOCKI, RAFAŁ

Lehrbücher

Der grüne Max 2 : Deutsch als Fremdsprache für die Primarstufe. Lehrerhandreichungen 2 / Elzbieta Krulak-Kempisty, Rafał Piechocki. - Berlin ; München : Langenscheidt, 2008. - 112 s.

Regenwurm : język niemiecki dla klasy 6 szkoły podstawowej : podręcznik 3 A/B / Rafał Piechocki. - Warszawa : Langenscheidt Polska, 2008. - 88 s.

Regenwurm : język niemiecki dla klasy 6 szkoły podstawowej : ćwiczenia 3 A/B / Rafał Piechocki. - Warszawa : Langenscheidt Polska, 2008. - 128 s.

Der grüne Max 3 : Deutsch als Fremdsprache für die Primarstufe. Lehrbuch 3 / Elżbieta Krulak-Kempisty, Lidia Reitzig, Rafał Piechocki, Ernst Endt. - Berlin ;  München : Langenscheidt, 2009. - 136 s.

Der grüne Max 3 : Deutsch als Fremdsprache für die Primarstufe. Arbeitsbuch 3 / Elżbieta Krulak-Kempisty, Lidia Reitzig, Rafał Piechocki, Ernst Endt. - Berlin ; München : Langenscheidt, 2009. - 180 s.

Der grüne Max 3: Deutsch als Fremdsprache für die Primarstufe.Lehrerhandreichungen 3 / Rafał Piechocki. – Berlin ; München :  Langenscheidt, 2009. - 140 s.

Der grüne Max 1: Deutsch als Fremdsprache für die Primarstufe. Stundenentwürfe zum Lehrwerk / Jolanta Kamińska, Rafał Piechocki. - München : Langenscheidt, 2010. - 140 s.

Testen mit Niveau / Rafał Piechocki // w: Hallo Deutschlehrer, Herbst, 2006 (23). - Warszawa : Polnischer Deutschlehrerverband, 2006. - S. 36-37.

O podnoszeniu motywacji na lekcji języka niemieckiego w gimnazjum na przykładzie piosenki „Deutschland“ niemieckiej grupy Die Prinzen / Rafał Piechocki // w:  Nauczaj lepiej - język niemiecki ; nr 1. - Warszawa : Raabe, 2007. - S. 12-25.

Trening przed maturą na przykładzie piosenki „Die da” zespołu Die Fantastischen Vier / Rafał Piechocki // w: - Nauczaj lepiej - język niemiecki ; nr 1. -  Warszawa : Raabe, 2007. - S. 38-49.

„Ein Schmetterling im Tannenbaum” oraz inne propozycje na przedświąteczne lekcje języka niemieckiego / Rafał Piechocki // w: Nauczaj lepiej - język niemiecki ; nr 4. - Warszawa : Raabe, 2007. - S. 36-45.

Zaczarowana lekcja języka niemieckiego w nauczaniu wczesnoszkolnym / Rafał Piechocki // w: Nauczaj lepiej - język niemiecki ; nr 2. - Warszawa : Raabe, 2008. - S. 34-46.

Zabawa i nauka na  lekcji języka niemieckiego / Rafał Piechocki // w: Nauczaj lepiej - język niemiecki ; nr 3. - Warszawa : Raabe, 2008. - S.  38-47.

Na święta każda buzia uśmiechnięta… czyli o rymach jako doskonałym materiale do ćwiczenia słownictwa / Rafał Piechocki // w: Nauczaj lepiej - język niemiecki ; nr 4. - Warszawa : Raabe, 2008. - S. 43-46.

Hurra Ferien ! : strategia ludyczna na przedwakacyjnych lekcjach języka niemieckiego / Rafał Piechocki // w: Nauczaj lepiej - język niemiecki, nr 3. - Warszawa : Raabe, 2009. - 4-16.

Spielend, singend und rappend Deutsch lernen / Rafał Piechocki // w: Hallo Deutschlehrer, Herbst 2009 (29). - Warszawa : Polnischer Deutschlehrerverband, 2009. - S. 40-41.

Wie viel Musik braucht der heutige DaF-Lernende? Reflexion über den sinnvollen Einsatz authentischer Lieder im kommunikativ orientierten DaF-Unterricht in der Erwachsenenbildung / Rafał Piechocki // w: Reflexion als Schlüsselphänomen der gegenwärtigen Fremdsprachendidaktik /hrsg. von Kazimiera Myczko. -  Frankfurt am Main : P. Lang, 2010. - S. 291-304.

Herzlich willkommen in der Metropole Ruhr!  Różnorodność kultur w Zagłębiu Ruhry bodźcem do rozwoju kompetencji interkulturowej w szkole ponadgimnazjalnej / Rafał Piechocki, Ewelina Sarad // w: Nauczaj lepiej - język niemiecki, nr 5. - Warszawa : Raabe, 2010. -  S. 14-23.

Piosenka autentyczna na lekcji języka niemieckiego w wyższych klasach szkoły podstawowej / Rafał Piechocki // w: Nauczaj lepiej - język niemiecki, nr 2. - Warszawa: Raabe, 2012. -  S. 4-8.

Piechocki, R. [rec.]  Holm Buchner: Schon mal gehört? Musik für Deutschlerner. Stuttgart : Ernst Klett Sprachen Verlag, 2009.  w: Hallo Deutschlehrer! Zeitschrift des polnischen Deutschlehrerverbandes, Herbstausgabe 2010 (31). - Warszawa : Polnischer Deutschlehrerverband, 2010. - S. 45-46.